Příznaky hemeroidů

Hemeroidy rozdělujeme na vnitřní a vnější. Liší se průběhem samotné nemoci (link), ale také příznaky, viz. dále.

Hlavním příznakem hemeroidů je krvácení.

Jedná se o zaručený rozpoznávací jev. V zárodku se nemoc může projevovat pouze kapkami krve, na toaletním papíru, jsou vmíseny do stolice, či se objevují v záchodové míse. Je poměrně časté, když krev opouštějící tělo přinese nemocnému úlevu. Vyprazdňují se totiž vnitřní hemorhoidální uzly. Na pořátku je krvácení zpravidla zanedbatelné, stav nálezu se ovšem, bez řešení zhoršuje. Občas se stává, že díky tomuto jevu jsou, pacienti s hemeroidy chudokrevní.

Využijte akční nabídky – přípravky na hemeroidy nyní za dočasně sníženou cenu.

Dalším příznakem je tzv. Pralaps

který se dá přeložit také, jako výhřež. Jeho přítomnost se, z odborného hlediska přisuzuje pokročilejším případům hemeroidů. Podslizniční vazivo, nacházející se v řitním kanále má velmi řídkou konzistenci, má závěsný aparát hemeroidů tendenci se uvolňovat. To je příčinou vyhřeznutí hemorhoidálních uzlů, při tlačení stolice. Vyhřeznutí se v dalších stádiích může spouštět, například při chůzi, či kýchnutí. Ve stádiu posledním nelze vrátit zpět a zůstává trvalý.
Hemeroidy lze rozpoznat také, při svědění, vlhnutí či pálení konečníku. Během prolapsu hemeroidů má hlen ze sliznice tendenci dostat se na kůži, v okolí konečníku. To je hlavní příčina svědění a mokvání. V neposlední řadě má za následek vznik ekzémů.

Mezi další příznaky patří také pocit, že vyprázdění stolice je nedokonalé.

Vyjímkou není, ani pocit tupého, neurčitého tlaku, který opět způsobují hemorhoidální uzly, přeplněné krví.

Pověstná bolest konečníku nepoukazuje na počáteční fázi hemeroidů, ale na velmi vážné komplikace. Ze statistik vyplývá, že za touto bolestí je nejčastěji řitní trhlina, které sekundují hemeroidy trombózované. Což znamená ucpání cévy, krevní sraženinou.
Tmavá, či sražená krev má většinou původ ve vyšších místech střev. Budete potřebovat jiné odlišné vyšetření.