Vyšetření hemeroidů

Pro určení správné léčby je potřebné zjistit rozsah, velikost, stav a zda vůbec hemeroidy máte. Někdy, zejména při krvácení, je nutné vyšetření celého tlustého střeva, případně i další pomocná vyšetření. Hemeroidy nejsou jedinou hrozbou, je možné, že se v tlustém střevě mohou vyskytnout zánětlivá onemocnění, nádory nebo jiná onemocnění, které je třeba léčit přednostně.

Co je základem vyšetření hemeroidů?

Základem je důkladná anamnéza (krvácení, výhřezy, tupá bolest, svědění, pálení atd.). Mezi základní vyšetření lze zařadit, tzv. Per rektum. Což znamená, že lékař vyšetří konečník hmatem, nemusíte mít obavy, použije znecitlivující gel. Ten nanese na rukavici. Dále mezi výčet vyšetření můžeme zařadit Anoskopii. V podstatě se jedná o vnitřní vyšetření lokality řitního kanálu. Dále dolní části konečníku pohledem, který umožní krátké trubičky, z průhledného plastu. Během tohoto vyšetření lze lehce diagnostikovat také počáteční hemoroidální uzly.

Využijte akční nabídky – přípravky na hemeroidy nyní za dočasně sníženou cenu.

Lze si logicky odvodit, že hemeroidy jsou, při tomto vyšetření lépe diagnostikovatelné, než Rektoskopické – vyšetření pohledem, prostřednictvím delší kovové trubice (rektoskopu). Rektoskop se neužívá při podezření na hemeroidy, ale k vyšetření celého konečníku. Za předpokladu krvácení, u pacienta s věkem vyšším, než 40let, je běžnou praxí lékaře doporučit vyšetření endoskopické. Konkrétně celého tlustého střeva. Kolonoskopie slouží k vyloučení závažnějších příčin krvácení, než jsou hemeroidy. Jmenovitě anální fisuru (trhlinka), perianální absces (onemocnění, které spočívá v zánětu v oblasti konečníku-vzniká dutinka plnící se hnisem). Hemeroidy také nemusí znamenat konečnou diagnózu.