Co pomáhá na hemeroidy?

Co pomáhá na hemeroidy? Tuto otázku si klade až 60% populace lidí starších 30 let. Ano, to je totiž přesné číslo lidí trpících hemeroidy. Hemeroidy jsou způsobeny především stylem života. Není to žádná infekční nemoc, genetická vada, zkrátka hemeroidy se nijak nepřenáší, hemeroidy se „způsobují“ stylem života každého člověka. Nejprve si ujasněme, co to hemeroidy jsou. Samotné slovo hemoroid pochází původně z řečtiny a znamená krvácení nebo také průtok krve. Místo, kde se hemoroidy vyskytují se nazývá řitní kanál, resp. tak bývá často označováno. Jsou to poslední 2 – 3 cm tlustého střeva. Tato část tlustého střeva je pod povrchem sliznice protkána sítí cév. Tyto cévy vytvářejí malé polštářkovité útvary. Tyto útvary jsou přítomny ve střevě již před narozením a po další zbývající celý lidský život. Pokud dojde ke zvětšení těcho útvarů, začne člověk pociťovat svrbění, svědění, bolest a časem krvácení. Ano, jsou to hemeroidy.

Jak vznikají hemeroidy?

Jednoduše řečeno zvýšeným tlakem na řitní kanál. To je ale dost obecné vysvětlení. Chytrému tedy napověz. Tlak na řitní kanál vzniká například zvýšenou fyzickou námahou, ustavičným a delším tlačením na WC při vykonávání stolice, zácpami, dlouhým sezením a nedostatkem pohybu, kdy doslova zatuhne spodní část těla. To vše jsou příznaky způsobu našeho moderního života. Zvýšená fyzická námaha, tou trpí lidé těžce pracující ale i sportovci, kteří nemají rozum a nadměrným sportováním si ničí zdraví. Např. u kulturistů jsou hemeroidy zpravidla běžnou součástí jejich života. Dlouhé sezení je opět příznakem dnešní doby. Pokud chce člověk být úspěšný, bohatý a mít dost peněz, tak sedí v kanceláři X hodin bez pohybu. To je skvělé podhoubí pro hemeroidy. Právě nedostatek pohybu je jednou z hlavních příčin vzniku hemeroidů. Stravování je dalším problémem. Správně by měl člověk jíst menší porce jídla několikrát denně, aby mělo tělo čas všehcno spolehlivě strávit a plynule vyloučit. Doba je ale taková, že jíme 1x denně a pak dostane tělo doslova „záhul“. Vznikají zácpy, které opět vyvíjí tlak na řitní kanál a hemeroidy jsou na světě.

Co pomáhá na hemeroidy?

Nečekejte žádný zázrak, nečekejte, že si koupíte pilulku a bude po hemeroidech. Průběh léčby hemeroidů trvá cca měsíc. Pokud se chcete hemeroidů zbavit navždy, je třeba změnit životosprávu. Co pomáhá na hemeroidy? Léčba hemeroidů má 2 fáze. Musíte se zbavit současných hemeroidů a zamezit vzniku nových. Hemeroidy si můžete nechat odstranit chirurgicky, což je bolestivé a nepříjemné, za to rychlé. Případně můžete zkusit domácí léčbu hemeroidů. Ta spočívá v pročištění střev a samotné léčbě již vzniklých hemeroidů. Střeva pročistíte tak, že začnete snídat každý den po dobu 3 týdnů cca 100 ml kefíru a 2 lžíce lněného semínka. Semínka pořádně rozžvýkejte. Nejsou chuťově nijak dobrá ale jejich účinek je doslova zázračný. Další část léčby následuje na WC. Po stolici nepoužívejte toaletní papír ale okolí řitního otvoru si oplachujte teplou vodou a hemeroidy přitom jemně masírujte jakoby směrem dovnitř. Ano, jakoby je zamasírujte. Poté si řitní otvor osušte, nyní již můžete použít toaletní papír a hemeroidy namažte mastí na hemeroidy. Mastí je mnoho druhů, nicméně osvědčené jsou pouze cca 4. Typy na masti najdete také na tomto webu. Tím do cca 2 – 4 týdnů hemeroidy odstraníte nebo alespoň zmenšíte. Nyní přichází další fáze, kdy zabráníte vzniku nových hemeroidů. Zvýšíte pohyb. Nemusíte začít nijak extrémně sportovat. Jen místo tramvaje půjdete pěšky, místo výtahu si schody vyjdete, budete občas chodit na bazén a semtam si zajdete zaběhat. Stane se zázrak – pokud jste ještě nějaké hemeroidy měli, tak ty začnou mizet úplně. A pokud změníte i jídelníček, tak bude dílo dokonáno a hemeroidy se již nikdy neobjeví.